Historia rozwoju firmy mateco podesty ruchome

Od ponad 40 lat podesty ruchome mateco

Kamienie milowe w historii sukcesu mateco

1973

W Stuttgarcie zostaje założona firma maltech. Celem działalności jest wynajem podnośników na samochodach do prac na wysokości. Kilka lat później podnośników nożycowych i teleskopowych.

1990

W Niemczech 6 oddziałów tworzy podwaliny dla sieci mateco.

1996

Powstaje zagraniczny oddział mateco w Luxemburgu.

1998

W Polsce zostaje założona firma mateco podesty ruchome Sp. z o.o. Siedzibą firmy i jednocześnie pierwszym oddziałem są Tychy na Śląsku. Od tego momentu rozpoczyna się dynamiczny i sukcesywny rozwój firmy na terenie Polski.

1999

Mateco GmbH w Niemczech przekształca się w spółkę akcyjna - AG.

2000

mateco poszerza park maszynowy o urządzenia o wysokości roboczej 88 metrów! To najwyższy ruchomy podest na świecie!

2007

Spółka Odewald & Compagnie przejmuje większość udziałów w mateco.

2008

Firma inwestuje w zakup kolejnych urządzeń, w konsekwencji prowadząc do dalszego rozwoju rynku.

2008

10-lat mateco w Polsce. Zdobycie tytułu Gazele Biznesu.

2012

Przełom w naszej historii - mateco podesty ruchome Sp. z o.o.

wraz z całą grupą mateco wchodzi w skład koncernu TVH.

2013

Mateco świętuje swoje 40 urodziny.

2015

mateco podesty ruchome zostaje światowym liderem w technice dostępu do wysokości według IPAF.

2015

Serwis mateco otrzymuje uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do modernizacji i napraw podestów ruchomych i wózków jezdniowych oraz do wytwarznia ich elementów.

2016

mateco wyróżnione przez Ministerstwo Rozwoju, Urząd Dozoru Technicznego za współpracę w obszarze minimalizowania ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych, utrzymania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego oraz wkład w rozwój gospodarczy Polski.

2017

Mateco Liderem Bezpieczeństwa Technicznego, III edycji ogólnopolskiego rankingu Urzędu Dozoru Technicznego w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Tychy, dn. 16.03.2020r.

W trosce o zdrowie naszych klientów i naszych pracowników, oraz zgodnie zzaleceniami administracji Państwowej, mającymi na celu ograniczenie skutków epidemii COVID-19 w Polsce informujemy, że wprowadzamy zmianę w sposobie funkcjonowania, polegającą na tym, że od 16.03.2020 do odwołania, wszelkie kontakty handlowe będziemy realizować telefonicznie oraz za pośrednictwem e-mail.

Liczymy na to, że nasza odpowiedzialna decyzja zostanie doceniona i mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy do standardowego sposobu współpracy. Jednocześnie zapewniamy, że firma mateco podesty ruchome Sp. z o.o. – będzie przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności – normalnie obsługiwać wszystkie obecnie funkcjonujące inwestycje w zakresie zaopatrzenia w sprzęt oraz serwisowania maszyn.

Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu
Sławomir Jankowski