Najlepsze podesty ruchome z parku maszyn mateco. Zalety zakupu zwyżki używanej.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Zakup podestu ruchomego.


Zapadła decyzja o zakupie podnośnika na własność. Teraz kolejny ważny krok przed kupującym, ponieważ musi zdecydować, która opcja będzie najkorzystniejsza, wybór podnośnika nowego, czy zakup zwyżki używanej. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy. Dział sprzedaży firmy mateco podesty ruchome oferuje w ciągłej sprzedaży nowe oraz używane podnośniki. W tym artykule skupimy się na opcji zakupu wózków jezdniowych używanych


Najistotniejsze w całym procesie decyzyjnym, w szczególności zakupu sprzętu z drugiej ręki, jest wybór sprawdzonego dostawcy. Renomowane firmy, działające od wielu lat na rynku, stanowią pewnego rodzaju gwarancję zakupów sprzętu z pewnej ręki. Firmy takie kompleksowo zajmują się tematyką podestów ruchomych oraz ładowarek teleskopowych, oferując klientom wynajem, sprzedaż, serwis oraz szkolenia. Podnośniki, sprzedawane przez  firmy „rentalowe”, pochodzą z własnego parku maszyn, dotychczas wynajmowanych klientom. Zwyżki są na bieżąco serwisowane, posiadają ważne przeglądy konserwatorskie. Sprzedawca może przedstawić całą książkę serwisową podnośnika, dokumentującą co działo się od chwili jego zakupu do momentu sprzedaży. Firma sprzedająca urządzenie jest zazwyczaj jego pierwszym właścicielem. Jest to bardzo ważne, daje pewność zakupu sprzętu pochodzącego z zaufanego źródła, nie pochodzącego np. z kradzieży. Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu, posiadającego pełną dokumentację motogodzin, zachęcamy do zakupu sprzętu używanego pochodzącego z floty wynajmu firmy mateco. Wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia są sprawne technicznie i posiadają ważny przegląd UDT.


Dodatkową zaletą zakupu podnośnika używanego od renomowanej firmy jest możliwość wcześniejszego sprawdzenia urządzenia poprzez jego wynajem. Wynajmujący przed zakupem podnośnika ma czas na testowanie zwyżki, sprawdzenie jej możliwości technicznych, sprawdzenie czy jest odpowiednia do zakresu prowadzonych prac. Można również zdecydować się na zakup danego model producenta ale w niższej lub wyższej cenie z uwagi np. na rocznik produkcji. 


Firmy prowadzące wynajem podnośników by być konkurencyjnym muszą mieć do wyboru wiele modeli i typów podnośników, stąd oferta sprzedaży wycofywanych urządzeń jest też bardzo bogata. Można dokonywać wyboru urządzenia spośród szerokiej gamy platform roboczych wielu producentów i typów: zwyżek teleskopowych, nożycowych, przegubowych, ładowarek, wózków widłowych w różnym wieku oraz standardzie technicznym i wizualnym wpływającym na cenę zakupywanego sprzętu.  Sprzęt przeznaczony na sprzedaż przechodzi gruntowną selekcję. Kupujący ma gwarancję, że otrzyma najwyższą jakość za zapłacone pieniądze. Każdy klient szuka czegoś innego. W związku z tym sprzedający oferują sprzęt o szerokiej gamie standardów jakościowych. Większość podestów nadaje się do natychmiastowego użytku i jest w doskonałym stanie technicznym. Dla klientów, którzy będą używać zakupionych zwyżek np. do malowania wygląd zewnętrzny nie będzie miał istotnego znaczenia. Jeśli klient posiada wiedzę oraz zaplecze techniczne, możesz zakupić korzystniej urządzenie, wybierając maszynę która wymaga niewielkiego nakładu pracy serwisowej. W przypadku zakupu podnośnika w firmie mateco należy zaznaczyć, iż dysponujemy profesjonalną lakiernią. Klient może dokonać zakupu i powierzyć nam usługę lakierowania, dzięki czemu zakupi podnośnik w idealnym stanie wizualnym. 


Wybierając sprzedawcę, ważne jest by posiadał w ofercie części zamienne i serwis dla sprzedawanych urządzeń. Rozwinięta sieć serwisowa to nie tylko gwarancja szybkiej naprawy ale również możliwość zlecenia przeglądów okresowych i konserwatorskich wymaganych przepisami Urzędu Dozoru Technicznego jakie ciążą na posiadaczu podestu wolnobieżnego. Mateco posiada silną sieć oddziałów w Polsce oraz w Europie a nawet innych częściach świata. W ten sposób możemy zagwarantować, że jesteśmy najbliżej naszych klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o serwis i wsparcie techniczne. Za pośrednictwem naszej siostrzanej firmy TVH Parts, możemy pomóc Państwu w znalezieniu odpowiednich części zamiennych do wszystkich typów maszyny.


Istnieje wiele czynników finansowych oraz organizacyjnych dla których korzystniej jest zakupić podnośniki używane. Zakup zwyżki stanowi znaczącą inwestycję. Zwłaszcza, gdy firma rozwija się, a koszty wzrastają. Nowe urządzenia będą zdecydowanie droższe od urządzeń używanych.  Wybierając podnośniki używane możesz zakupić większą ilość podnośników nie obciążając znacząco finansów. Zakup podnośnika używanego z racji jego kosztów zakupu w porównaniu do zakupu podnośnika nowego ma zdecydowanie mniejszy wpływ na płynność finansową firmy. Nie wolno zapominać natomiast w tym przypadku o dodatkowych kosztach związanych z serwisowaniem i ewentualnymi naprawami zakupionej zwyżki.  


Przy analizowaniu wszystkich argumentów „za i przeciw” warto wspomnieć o ekologii. Zakup sprzętu używanego jest elementem zrównoważonego rozwoju. Dłuższe korzystanie z sprawnych urządzeń w pozytywny sposób wpływa na ilość elektrośmieci zagrażających środowisku naturalnemu. 


Zachęcamy do kontaktu z pracownikami działu sprzedaży mateco, ponieważ z całą pewnością pomogą podjąć optymalną decyzję, zgodną z możliwościami kupującego. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji, oprócz pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu, zapewniają pełną obsługę dokumentacji, odbioru UDT, transportu, korzystnego finansowania oraz atrakcyjnego leasingu.
Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podestu ruchomego lub ładowarki z paku maszyn mateco wejdź na stronę:

https://used-equipment.mateco.eu/pl-pl

lub

https://podnosnikiuzywane.pl/

 

Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące sprzedaży.
Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

- telefon:              +48 662 230 150 lub +48 506 191 381
- e-mail:                sprzedaz@mateco.pl

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required