Renowacja podnośnika czy wybór podnośnika używanego prosto z placu?

Planujesz zakup podnośnika do prac na wysokości? Podjąłeś już decyzję o zakupie podnośnika używanego? Czy to wszystko? Czy wiesz, że możesz zdecydować się na zakup podnośnika używanego w stanie jaki widzisz lub po renowacji przez profesjonalistów?
Co to znaczy, jakie masz możliwości wyboru, przeczytaj w artykule.

Rynek sprzedaży podnośników używanych istnieje od dawna. Jednak niewiele firm oferuje możliwość sprzedaży sprzętu z własnego parku z udokumentowaną historią serwisową i daje dodatkowo możliwością wykonania regeneracji podnośnika poprzez wymianę zużytych części na oryginale oraz posiada możliwość wykonania renowacji lakierniczej całej zwyżki.

Używany sprzęt to doskonały sposób na stworzenie lub powiększenie floty przy niższych kosztach i lepszym zwrocie z inwestycji.

Nie ma żadnych reguł rządzących jakością produktu "z drugiej ręki". Stan maszyny może być bardzo dobry lub przeciętny. Sprzedaż z drugiej ręki umożliwia odsprzedaż (często po niższych kosztach) używanych produktów, w różnym stanie technicznym, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek napraw.

Na rynku wtórym podnośniki samojezdne niezwykle rzadko można znaleźć w stanie zbliżonym do nowego. Cena zakupu nowego sprzętu jest zazwyczaj bardzo wysoka, amortyzacja w ramach planu finansowania jest zazwyczaj długa, co za tym idzie eksploatacja jest zaplanowana na wiele lat. Używany sprzęt można zakupić z różnych źródeł, bezpośrednio od firmy używającej zwyżki w ramach prowadzonej działalności, od profesjonalnej firmy wynajmującej podnośniki lub na różnych platformach zakupowych często oferujących sprzedaż w formie aukcji.

 

Dlaczego warto kupować sprzęt odnowiony?

Regeneracja to ekonomiczny sposób na zakup używanego podnośnika. Produkty regenerowane pochodzą na przykład z parku maszyn do wynajmu, są używane, ale zostały kompleksowo naprawione lub częściowo odnowione. Na życzenie kupującego można dokonać kompleksowej naprawy sprzętu, poprzez wymianę elementów najszybciej zużywanych np. opon, akumulatorów na fabrycznie nowe. Regeneracja może polegać również na odnowieniu powłok lakierniczych, na pomalowaniu sprzętu na zupełnie inne kolory odpowiadające standardom firmy kupującej. Odnowienie maszyny może się odbyć w różnym stopniu intensywności w zależności oczywiście od pierwotnego stanu, wieku urządzenia, stanu technicznego. Cena takiego sprzętu będzie oczywiście wyższa od podobnego sprzętu używanego ale zarazem na pewno niższa niż w przypadku takiego samego nowego modelu.

Ogólnie rzecz biorąc, należy liczyć się z tym, że maszyny używane stanowią większe ryzyko używania dla ich operatorów. Ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem urządzenia. Nieprawidłowe użytkowanie maszyny, nieregularna lub źle przeprowadzona konserwacja mogą prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa operatorów. Mając to na uwadze, ważne jest, aby kupować sprzęt z sprawdzonych źródeł, który został profesjonalnie przetestowany i który jest objęty aktualnymi przegladami konserwatorskimi. Koszt inwestycji w naprawę może zwrócić się szybko a zagwarantuje nam bezpieczeństwo pracy na wysokości. Rekomendujemy zakup sprzętu do prac na wysokości tylko wśród sprawdzonych dostawców sprzętu. Ważne by sprzedający w swoim zapleczu dysponował bogatymi możliwościami serwisowymi. Profesjonalny serwis zapewni kupującym doskonałą znajomość maszyn oferowanych na rynku. Mamy całkowitą pewność, że wszystkie części zamienne wymienione zostaną na nowe oryginalne, pochodzące od sprawdzonych dostawców. Możemy też liczyć na fachową wiedzę zespołu na temat konkretnych maszyn, zarówno starych, jak i ze specjalnymi opcjami dodatkowymi.

Zakup odnowionych podnośników koszowych oznacza przyjęcie podejścia zrównoważonego rozwoju poprzez inwestowanie w istniejący sprzęt zamiast tworzenia nowego. Popularny w ostatnich latach staje się trend zachęcający do podejścia ekologicznego i ekonomicznego w zakupach, jednym słowem nadawanie drugiego życia sprzętowi jest modne. Oznacza to płacenie lepszej ceny za maszynę, która nadal jest w dobrym stanie technicznym.

Znajdź swoją następną maszynę wśród szerokiej gamy maszyn dostępnych od ręki oferowanych przez dział sprzedaży mateco!

 

Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

Skontaktuj się z najbliższym oddziałem mateco: https://www.mateco.pl/pl/kontakt/kontaktpolska/ 

- telefon:              +48 32 32 32 032
- e-mail:                info@mateco.pl

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required