Ładowarki teleskopowe - niczym "szwajcarski scyzoryk" wśród maszyn budowlanych.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Ładowarki teleskopowe stanowią istotne wyposażenie każdej budowy. Są w pełni mobilne, bezpieczne i precyzyjne. Nic więc dziwnego, że te mega funkcjonalne maszyny w ostatnich latach święciły triumfy na placach budowy. Stały się one tym samym integralną częścią parku maszyn mateco przeznaczonego do wynajmu.

Jak już wspomniano na początku, ładowarki zwane też telehandlerami charakteryzują się przede wszystkim uniwersalnością. Są wykorzystywane zarówno do unoszenia i przewożenia materiałów jak i do podnoszeni pracowników (po zamontowaniu kosza ze sterowaniem). W zależności od osprzętu można używać ich jako wózka widłowego, dźwigu lub platformy roboczej, dzięki czemu wystarczy "jedno narzędzie do wszystkiego". Do najpopularniejszego wyposażenia, za pomocą którego można błyskawicznie przebudować przeznaczenie ładowarki, należą:

·  widły,

·  łyżka,

·  kosz do transportu pracowników,

·  kosz narzędziowy,

·  zawiesie hakowe,

·  hak,

·  przedłużki,

·  wciągarka,

·  wyciągarka hydrauliczna do ładowarki obrotowej.

Dalszą elastyczność oferuje użytkownikowi wybór między sztywnym wysięgnikiem a wariantem "Roto" z obrotową kabiną tzw. ładowarki teleskopowe obrotowe.

Dzięki wyposażeniu w napęd na wszystkie koła, osie wahliwe oraz, w razie potrzeby, układ kierowniczy na wszystkie koła, ładowarki teleskopowe mogą pracować w każdym terenie i zachwycają doskonałym prowadzeniem nawet w trudnych warunkach terenowych. Poprzez zastosowanie systemu blokady tylnej osi, ładowarki zachowują stabilność niezależnie od ukształtowania terenu, a duży prześwit, napęd i skręt na 4 koła umożliwiają pewne poruszanie się po największych nierównościach.

Ładowarki teleskopowe są bardzo proste w obsłudze. Na uwagę zasługuje również nowoczesna technologia sterowania, która już dawno znalazła zastosowanie w najnowszej generacji maszyn. Ponieważ ładowarki teleskopowe są zazwyczaj wyposażone w inteligentny układ sterowania wysięgnikiem, co zapewnia duże odciążenie pod względem bezpieczeństwa i operatywności maszyny. Wszystkie parametry można odczytać na odpowiednich ekranach w kabinie, a sterowanie za pomocą joysticka jest intuicyjne i łatwe do zrozumienia. Ponadto wszystkie parametry, takie jak wysokość podnoszenia, udźwig i wysięg, są dostosowane do konfiguracji maszyny i osprzętu roboczego stosowanego w danym modelu. Sterowanie w tym samym czasie pojedynczymi czy też zespolonymi czynnościami wysięgnika teleskopowego jest możliwe za pomocą jednej ręki. Należy zauważyć, że urządzenia wyposażone są w komfortowe kabiny kierowcy z ogrzewaniem, panoramicznym dachem, klimatyzacją itp. gwarantują przyjemne i ergonomiczne miejsce pracy.

Gama możliwych do wykonania prac, od załadunku i rozładunku, transportu materiałów po sprzęt wykorzystywany do pracy na wysokości czyni ładowarki niezastępowalnym pomocnikiem na każdej budowie. Coraz powszechniejsze staje się zastosowanie ładowarek w innych segmentach jak rolnictwo i logistyka. W parku sprzętu oferowanego przez mateco znajdują się modele najlepszych producentów jak Merlo i Manitou. Nie czekaj i sam przekonaj się o wszystkich zaletach

 

Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące ładowarek teleskopowych. Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

- telefon:              +48 32 32 32 32
- e-mail:                info@mateco.pl

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required