Podnośniki mateco a trudne warunki pogodowe

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Jak poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Co jest dozwolone, a co nie?

W ostatnim czasie ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz bardziej powszechne. Mamy na myśli silne wiatry, ulewne deszcze i tropikalne upały lub arktyczne mrozy. Oczywiście ze względu na bezpieczeństwo ważne jest, aby wiedzieć, kiedy podest ruchomy może, a kiedy nie może być używany. W tym blogu wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę. 

Silny wiatr.
Nikogo nie dziwi fakt, że wiatr jest istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo pracy na wysokości. Zasadniczo praca na samojezdnych podestach ruchomych jest zabroniona, jeśli wiatr jest silny. Przy silnym wietrze maszyna nie będzie stabilna, powodując bardzo niebezpieczne sytuacje. Górną dopuszczalną wartość od której należy zaprzestać pracy, można znaleźć w książce rewizyjnej podestu ruchomego lub na elemencie nośnym w postaci oznakowania. Ale jak rozpoznać siłę wiatru bez specjalistycznego sprzętu pomiarowego? Można użyć aplikacji pogodowych dostępnych na telefon. Obecnie dostępnych na rynku jest kilka aplikacji na smartfony z Androidem i Apple, które mogą mierzyć siłę wiatru. Istnieją nawet aplikacje, które mogą również mierzyć ciśnienie powietrza. W sklepie Appstore i Google Play jest wiele dostępnych opcji do wyboru.

Burza i deszcz
W przypadku deszczu można zwykle kontynuować pracę, chyba że deszczowi będzie towarzyszył silny wiatr. Należy zwrócić jednak uwagę, że na skutek długotrwałego deszczu gleba podmoknie i stanie się miękka, co grozi utratą stabilnego gruntu i spowoduje w skutkach przewróceniem podestu ruchomego. W takim przypadku należy przerwać pracę. W przypadku (zbliżającej się) burzy należy natychmiast przerwać działania. Nie trzeba dodawać, że burze powodują bardzo niebezpieczne sytuacje.

Śnieg i lód
W warunkach zimowych trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników. Niektóre są oczywiste, inne mniej. Pierwsze ryzyko wiąże się z trudnym do pokonania podłożem. Może to być spowodowane śliskim lodem lub spowodowaną wzrostem temperatury rozmiękczoną topniejącym śniegiem glebą. Podest teleskopowy może ugiąć się i przewrócić. Na koniec ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy sprawdzić powierzchnię pracy i oczyścić urządzenie ze śniegu i lodu. Konieczne jest odśnieżenie miejsca pracy, jego ocena pod kątem stabilności, należy upewnić się, że potencjalne otwory, studnie (pokryte śniegiem) są zakryte.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required