Wskazówki dotyczące pracy w warunkach zimowych.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Pracujesz na wysokości zimą i zastanawiasz się jak najlepiej się do tego  przygotować? Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na pracę na wysokości w bezpiecznych warunkach?

Praca na wysokości na podestach samojezdnych w temperaturach poniżej zera jest sporym wyzwaniem. Bez względu na miejsce pracy, niskie temperatury, śnieg i lód są dodatkowymi źródłami ryzyka dla pracujących na wysokości. Oto kilka wskazówek, by jak najlepiej przygotować się do pracy w zimowych warunkach.

  • Należy przede wszystkim zapewnić pracownikom przerwy w pracy w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach.
  • Niezbędne jest odpowiednie nawodnienie pracowników (nie tylko latem ale również zimą).
  • Najistotniejszą rolę odgrywa właściwe ubranie robocze pracowników, które musi zagwarantować komfort poruszania się podczas pracy. Ubrania jak rękawice, kurtki, kask muszą być wodoodporne i dawać ciepło podczas całego dnia roboczego. Obuwie dodatkowo musi być antypoślizgowe. Nie należy czekać do zimy i odpowiednio wcześniej należy zaplanować zakup właściwej odzieży roboczej.

 

WSZYSTKO O BEZPIECZEŃSTWIE OSOBISTYM.

Po pierwsze, zapobieganie poślizgnięciu.

Gdy temperatura zbliża się do zera, konieczne jest podjęcie kroków zapobiegających poślizgnięciom, potknięciom i upadkom. Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie sprawdzić powierzchnię miejsca pracy i oczyścić urządzenie ze śniegu i lodu. Sprawdzenie stanu wizualnego sprzętu przed rozpoczęciem pracy zimą to podstawa.

Po drugie, zapobieganie dolegliwościom związanym z zimnem.

Pracownicy mogą doświadczyć poważnych powikłań zdrowotnych z powodu niskich temperatur. Ważne jest, aby znać objawy i środki pierwszej pomocy w przypadku hipotermii i odmrożenia.

 

Hipotermia
Hipotermia to stan zagrażający życiu, w którym temperatura ciała obniża się do 35°C lub niższej. Objawy hipotermii pojawiają się stopniowo: gęsia skórka, dreszcze i drętwienie kończyn. W łagodnej hipotermii chory jest przytomny, może skarżyć się na osłabienie, ból i zawroty głowy, trudności z mówieniem, występują drżenia mięśniowe. Inne objawy, które mogą się pojawić to dezorientacja, utrata koordynacji i uczucie zmęczenia. W przypadku ciężkiej hipotermii następuje spowolnienie pulsu i oddechu oraz rozszerzenie źrenic.

Jeśli zauważysz takie objawy, konieczna będzie pomoc medyczna. Przenieś poszkodowanego w ciepłe miejsce i postaraj się podnieść temperaturę ciała (zdejmij mokrą odzież, podaj ciepłe napoje, załóż dodatkowe ubranie lub koc). Utrzymuj poszkodowanego w cieple, by temperatura ciała wzrosła.

 

Odmrożenia
Zimno, deszcz, śnieg i wiatr mogą być przyczyną odmrożenia. Najbardziej narażone na zmiany mogą być  nieosłonięte części ciała jak nos, uszy, policzki, czy palce rąk i nóg. W skrajnych przypadkach może dojść do trwałych uszkodzeń tkanek ciała. Podrażnione miejsca są często zaczerwienione i opuchnięte. Odczuwalne objawy mrowienia i drętwienia następują wskutek zmniejszonego przepływu krwi.

Pracownicy, którzy zaobserwują objawy odmrożenia, powinni natychmiast przenieść się do ciepłego miejsca. Należy  zachować ostrożność, nie ogrzewać skóry zbyt gwałtownie, wystawiając jej na działanie kaloryfera lub innego źródła intensywnego ciepła, ponieważ może to spowodować dodatkowe uszkodzenia lub oparzenia.

 

Pracownicy mateco zawsze chętnie służą pomocą w doborze odpowiedniego sprzętu.
Rozumiemy, że możesz czuć się zagubiony, w końcu w ofercie wynajmu mateco znajdziesz ponad 700 różnych typów podestów samojezdnych!

Zadzwoń na infolinię!
+48 (32) 32 32 032 - 
Postaramy się telefonicznie udzielić wszystkich niezbędnych informacji.

Napisz do nas e-mail
info(at)mateco.pl Najszybciej jak to możliwe drogą mailową prześlemy odpowiedź na Twoje zapytanie.

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane