Skip to main content

Obszary działania

Podesty ruchome mateco dla wszystkich branż

Wszechstronne zastosowanie podestów ruchomych mateco

Każda firma i każda branża jest inna. Każde zlecenie wynajmu podestu rozpatrujemy indywidualnie. Z ponad 700 różnych wariantów podnośników jesteśmy w stanie dobrać urządzenia idealnie dopasowane dla każdego rodzaju prac na wysokości. Przekonaj się sam jak konkurencyjni jesteśmy w zaspokojeniu potrzeb naszych klientów. Oprócz podestu ruchomego potrzebujesz wózka widłowego, dźwigu lub jeszcze innego podnośnika magazynowego- wszystko zorganizujemy kompleksowo, ponieważ stale współpracujemy z licznymi partnerami handlowymi.

Firmy sukcesu nie mają czasu do stracenia. Dlatego wszystkie prace konserwatorskie i instalacyjne zwykle odbywają się podczas trwającego procesu produkcyjnego. W wysokich halach produkcyjnych stosowanie tradycyjnych drabin szybko okazuje się niewystarczające. Podesty ruchome mateco potrzebują niewiele miejsca do pracy, są małe i lekkie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do prac w ograniczonych przestrzeniach. Dzięki zoptymalizowanym technologiom, nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach, łatwo i skutecznie pracują podesty ruchome mateco. Nie ma konieczności robienia kosztownych przerw w produkcji. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Obecnie budownictwo wielkopowierzchniowe oparte jest w dużej mierze na nowoczesnej technologii budownictwa szkieletowego, bazującego na konstrukcjach stalowych. Firmy muszą efektywnie i bezpiecznie pracować - jednocześnie dążąc do obniżenia kosztów. Nic więc dziwnego, że od lat renomowane firmy z branży budowlanej polegają na technice prac podnośników ruchomych mateco. Również znane firmy z branży konstrukcji stalowych i budowy hal mogą w pełni na nas polegać. Na pytanie dlaczego korzystacie z podnośników mateco, uzyskujemy szybką odpowiedź: ponieważ dzięki technologii dostępu do wysokości firmy mateco możemy łatwo i szybko łączyć ze sobą stalowe i betonowe elementy konstrukcyjne nawet na bardzo dużej wysokości. W zależności od etapu budowy wykorzystywany są podnośniki, ładowarki teleskopowe, wózki widłowe, mateco prowadzi wynajem podnośników wszystkich typów. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Czy na elewacji zewnętrznej wymieniasz okna, czy w piwnicy naprawiasz instalacje elektryczne, czy może zakładasz rolety słoneczne w wysokim holu, czy zwyczajnie tylko musisz wymienić żarówki nad taflą basenu - wysokie budynki mają wysokie wymagania serwisowe i konserwacyjne. Twoim partnerem do wszystkich tych skomplkowanych zadań jest mateco. Nasze podesty ruchome optymalnie wspomogą Twoich pracowników w pracach na wysokości. Wysokość robocza 57 metrów i zasięg boczny 25 metrów może rozwiązać większość problemów z dostępem do wysokości, oszczędzając koszty. Nawet jeśli teren jest nieprzejezdny a podłoga delikatna. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Pielęgnacja zieleni, często co jest oczywiste, wymaga prac na wysokości. Prace takie wymagają szczególnej precyzji, mogą być niebezpieczne dla osób zajmujących się wycinką oraz dla otoczenia. Przycinanie wybranych gałęzi bez podnośnika koszowego jest trudne do zrealizowania. Dzięki niemu można bezpiecznie podnieść pracownika na wybraną wysokość, a opieka nad zielenią stanie się łatwiejsza i po prostu lepsza. Szczególnie po różnych wichurach i ulewach podnośnik koszowy pozwoli błyskawicznie usunąć uszkodzone gałęzie i nadłamane konary. Gałęzie, które stanowią zagrożenie dla linii elektrycznych, zanieczyszczają podwórko przy gwałtownym wietrze lub nadmiernie wystają poza daną działkę najbezpieczniej jest wycinać właśnie z użyciem podnośnika. Bez konieczności wchodzenia na drzewo można przeprowadzić prace na wysokości. Podesty ruchome mateco są niezastąpionym pomocnikiem dla prac w ogrodzie i leśnictwie. Klienci szczególnie doceniają ogromną elastyczność i możliwości zastosowań naszego sprzętu. Ponieważ z wysokości 57 metrów można rozwiązać większość problemów z trudnym dostępem - bezpiecznie, niezawodnie i oszczędnie. Teren jest nieprzejezdny i podłoże zbyt delikatne? W takich przypadkach proponujemy bardzo elastyczne podesty ruchome o napędzie gąsienicowym. Podnośniki takie mogą pokonywać wzniesienia o kącie nachylenia nawet do 30%. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Panele solarne i fotowoltaiczne nie budzą już w Polsce sensacji – są bowiem dobrym rozwiązaniem dla dbających o środowisko i dla tych, którzy chcą poczynić oszczędności w domowym budżecie. Jak szybko i bezpiecznie umieścić je np. na dachu? Przy użyciu ładowarki teleskopowej lub podestu ruchomego montaż paneli jest niezwykle łatwy. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Organizujesz festiwale, koncerty muzyczne, wydarzenia kulturalne, imprezy lokalne, firmowe lub inne wydarzenie artystyczne na pewno będziesz potrzebował rozwiązań do prac na wysokości. Budowa sceny, montaż oświetlenia, realizacja dźwięku wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu. Prace takie odbywają się w znacznym oddalenia od ziemi, zazwyczaj z brakiem możliwości postawienia pod miejscem pracy np. drabiny czy rusztowania. Każde tego typu wydarzenie wymaga szczególnego planowania i szybkiego tempa prac bo na efekty nie można czekać długo. Kluczowym aspektem jest czas, który jest ściśle określony w plenerze imprezy i nie ma mowy o jakimkolwiek poślizgu czasowym, pracy na urządzeniu niesprawnym czy też dostarczonym z opóźnieniem. Dlatego mateco dostarcza sprawdzony sprzęt od niezawodnych producentów, podnośniki każdorazowo przechodzą przeglądy techniczne, gwarantujemy pewność wykonania prac na czas. W parku maszyn mateco są dostępne wszelkie rozwiązania do organizacji eventów od podestów po ładowarki teleskopowe, różnych parametrów technicznych. W przypadku organizacji imprez o zasięgu międzynarodowym jesteśmy w stanie zaproponować wynajem międzynarodowy z naszych oddziałów mateco w całej Europie. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Mycie fasad, mycie okien w budynkach biurowych, prace porządkowe w wysokich halach fabrycznych - zwykłe drabiny, rusztowania przestają być wystarczające. Mateco oferuje elastyczne i mobilne rozwiązania. Prace porządkowe można przeprowadzić nie wychodząc z podestu ruchomego. Od wejścia do budynku biurowego do ostatniego piętra na poddaszu, od posadzki przemysłowej na hali produkcyjnej do loga na dachu budynku- wszystko jest nieskazitelnie czyste. Nieskomplikowane rozwiązania jakie oferuje firma mateco w dostępie do wysokości mają ogromne znaczenie również w zatłoczonych centrach miast, przy wysokich fasadach albo ogromnych halach przemysłowych. Kto chce efektywnie i bezpiecznie pracować, ten potrzebuje mateco! Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Nośniki haseł reklamowych często usytuowane są w trudno dostępnych miejscach. To może być telebim na ruchliwych skrzyżowaniach ulic, duży neon na dachu budynku lub reklama na stadionie piłkarskim. Szybko okazuje się, że drabina jest za niska a budowa rusztowań zbyt czasochłonna. Konieczne jest zastosowanie rozwiązania szybkiego, łatwego i bezpiecznego. Mateco wspiera Was w takich zadaniach. Nasz sprzęt jest niezawodny, wyposażony standardowo we wszystkie dodatki, których możecie potrzebować. Zadzwoń do nas, my pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Dzięki zaawansowanej technologii, podnośniki mateco sięgają do najtrudniej dostępnych zakątków i najdalszych miejsc. Są idealnym partnerem do konserwacji i naprawy statków. Z podestami ruchomymi mateco wykonacie wszystkie prace szybko i oszczędzając koszty. Niezależnie od miejsca pracy, pod czy na pokładzie, na kadłubie czy na dziobie statku. Do użytku w stoczniach urządzenia muszą być wyposażone w specjalne dodatki np. podwójny system filtracji powietrza. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Na terenie miast i gmin zakres obszarów działania, jeśli chodzi o konieczność prac na wysokości, jest bardzo zróżnicowany: od przycinania drzew, poprzez utrzymanie oświetlenia ulicznego, utrzymanie linii elektroenergetycznych, wieszanie ozdób bożonarodzeniowych, do oczyszczania elewacji budynków miejskich. Podesty ruchome mateco są optymalnym narzędziem do tego typu prac, nawet bezpośrednio przy ulicy. Z rozsuniętymi podporami nawet w trudno dostępnych miejscach można uzyskać bezpieczny grunt pod nogami. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Podnośniki samojezdne możemy zastosować na terenie obiektów wielkopowierzchniowych typu: zakład produkcyjny. Umożliwiają one wygodną pracę na wysokości, np. przy wykładaniu towaru, zamontowaniu lub konserwowaniu klimatyzacji czy elektryki. Na samej platformie roboczej z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, może znajdować się na raz kilku pracowników. Szczególnym powodzeniem podnośniki cieszą się w zakładach produkcyjnych i montażowych gdzie z powodu rozstawienia maszyn i robotów utrudniony jest dostęp do instalacji umieszczonej przy suficie, np. elektrycznej, oświetleniowej, klimatyzatorów etc. Najczęściej wypożyczane są podesty z ramieniem teleskopowym, gdzie pracownik może swobodnie pracować w koszu, nawet w znaczym oddaleniu od miejsca usytuowania zwyżki, wychylając się ponad przeszkody. Wynajęte podnośniki i wózki widłowe umożliwiają pracę na wysokości, np. przy wykładaniu towaru, zamontowaniu lub konserwowaniu klimatyzacji czy elektryki. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Przeprowadzenie inwentaryzacji dla wielu firm to nie tylko kontrola stanu posiadania ale również obowiązek prawny wynikający z przepisów księgowych. Nie zawsze przeprowadzenie inwentaryzacji jest łatwe, towary składowane są na regałach z utrudnionym dostępem. Dzięki podnośnikom prace inwentaryzacyjne są przeprowadzane szybko i efektywnie. Samojezdne podesty ruchome znajdują spore zainteresowanie wśród firm przeprowadzających inwentaryzacje. Dzięki zwyżkom, szczególnie w magazynach wysokiego składowania, osoba przeprowadzająca spisy z natury w łatwy sposób jest w stanie sprawdzić i zebrać niezbędne informacje z stoku. Inwentaryzacje przeprowadzane są w zasadzie w ciągu jednego dnia i dzięki wynajmowi podnośnika można je wykonać bez żadnych problemów organizacyjnych. Zasadniczo inwentaryzacja w centrach logistycznych, magazynach, marketach wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Najlepiej sprawdzają się tutaj zwyżki z napędem elektrycznym, najczęściej wybierane są podesty nożycowe, masztowe lub w przypadku konieczności wychylenia się ponad przeszkody podesty teleskopowo-przegubowe. Zachęcamy do kontaktu z firmą mateco, gdzie znajdą Państwo pełen park maszyn przystosowanych do przeprowadzenia inwentaryzacji. Do dyspozycji klienta, na potrzeby inwentaryzacji, możemy zarezerwować większą ilość zwyżek w tym samym terminie. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Często podczas imprez sportowych ma miejsce nagranie spotkania przez kamery telewizyjne. Realizacja na żywo z kamer telewizyjnych wymaga zabezpieczenia odpowiedniego miejsc nagrań. W zależności od rodzaju dyscypliny sportowej organizatorzy wynajmują różne typy podestów do prac na wysokości. Największą popularnością cieszą się tutaj podesty nożycowe z dużą platformą roboczą, na której operatorzy wraz z sprzętem w postaci kamer prowadzą nagrania. Powierzchnia platformy dzięki rozsuwanym balkonom może zostać dodatkowo powiększona. Dzięki dużej powierzchni pracy specjalistyczny sprzęt może zostać swobodnie usytuowany na platformie. mateco dostarcza sprawdzony sprzęt od niezawodnych producentów, podnośniki każdorazowo przechodzą przeglądy techniczne, gwarantujemy pewność wykonania prac na czas. Najczęściej telewizja wypożycza podesty samojezdne do nagrania spotkań piłkarskich, skoków narciarskich, zawodów żużlowych, czy kolarskich etc. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Znane powiedzenie mówi: czas to pieniądz. Kto ma czas na rozkładanie rusztowań i drabin by wykonać prace na wysokości przy domu jednorodzinnym? Drugą kwestią jest- kto nie obawia się ryzyka upadku z wysokości? Coraz częściej ludzie wolą przeprowadzać prace na wysokości w sposób bezpieczny, szybki i komfortowy wynajmując podest ruchomy. Dlatego nikogo nie dziwi widok samojezdnego podestu ruchomego wynajętego do przeprowadzanie ocieplenia elewacji domu jednorodzinnego, malowania ścian i podbitki, wymiany rynien czy konserwacji kominów. Wynajem zwyżek do prac na wysokości przy domach jednorodzinnych staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, skoro zamiast montowania rusztowań można wynająć podnośnik i od razu przystąpić do pracy na wysokości. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Nagromadzenie się śniegu na dachach budynków jest bardzo niebezpieczne, czego przykłady mieliśmy w przeszłości w postaci różnych katastrof budowlanych, nierzadko tragicznych. Dlatego zarządcy budynków mają obowiązek usuwać nadmiar śniegu regularnie. W przypadku małych budynków nie ma z tym większego problemu, jednak przy wysokich obiektach nie ma szansy wykorzystać do takich prac zwykłej drabiny. Z pomocą przychodzą podnośniki koszowe oraz ładowarki teleskopowe. Za ich pomocą można wykonać prace szybko i dokładnie. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!

Wynajem podestów ruchomych w obiektach sakralnych cieszy się coraz większą popularnością. Prace na wysokości można wykonać bez rozkładania kłopotliwych rusztowań, niebezpiecznych i zajmujących sporo miejsca. W zależności od możliwości technicznych możemy zaproponować różne rozwiązania, podesty o różnych parametrach technicznych i wysokości roboczej. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim mobilność, urządzenie jeśli jest nie potrzebne może stać z boku, nie przeszkadzając w funkcjonowaniu obiektu. Nie czekaj, już dziś wynajmij podnośnik z mateco!