Jak prawidłowo korzystać z podestów ruchomych latem?

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Latem wysokie temperatury sięgające na zewnątrz ponad 30 stopni Celsjusza to przy ocieplającym się klimacie nic nowego. Coraz częściej spotykamy się z przedłużającymi się okresami susz oraz ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. 
Jak prawidłowo używać podestów ruchomych w tak skrajnych warunkach pogodowych?

Upał.
W przypadku podnośników z napędem elektrycznym zasilanych z baterii akumulatorowych ważne jest uzupełnianie elektrolitów wodą destylowaną. Bardzo ważne jest by nie dolewać innych płynów np. zwykłej wody.
W przypadku podnośników z silnikami spalinowymi kluczowe jest sprawdzanie płynów eksploatacyjnych. Koniecznie sprawdzajcie poziom płynu w chłodnicy, oraz poziomu oleju silnikowego bowiem oba wpływają na prawidłową temperaturę pracy silnika. 
Regularnie a szczególnie w czasie wysokich temperatur należy sprawdzać oraz uzupełniać płyn AdBlue w maszynach wyposażonych w instalację dozowania tego środka.

Oczywiście pamitajcie również o sobie i szczególnie w bardzo słoneczne dni nie zapominajcie o nawadnianiu własnego organizmu, pijąc zalecana ilość płynów by nie dopuścić do odwodnienia organizmu, udarów słonecznych i innych niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. 

Przy gwałtownej zmianie pogody częstym zagrożeniem jest silny wiatr i burza. O prawidłowym zachowaniu pisaliśmy już w grudniu, ale dla przypomnienia zacytujemy jeszcze fragment artykułu.

Silny wiatr.
Zasadniczo praca na samojezdnych podestach ruchomych jest zabroniona, jeśli wiatr jest silny. Przy silnym wietrze maszyna nie będzie stabilna, powodując bardzo niebezpieczne sytuacje. Górną dopuszczalną wartość od której należy zaprzestać pracy, można znaleźć na tabliczce znamionowej podestu, w książce rewizyjnej lub na elemencie nośnym w postaci piktogramów. Ale jak rozpoznać siłę wiatru bez specjalistycznego sprzętu pomiarowego? Można użyć aplikacji pogodowych dostępnych na telefon. Obecnie dostępnych na rynku jest kilka aplikacji na smartfony z Androidem i Apple, które mogą mierzyć siłę wiatru. Istnieją nawet aplikacje, które mogą również mierzyć ciśnienie powietrza. W sklepie Appstore i Google Play jest wiele dostępnych opcji do wyboru.

Burza i deszcz
W przypadku deszczu można zwykle kontynuować pracę, chyba że deszczowi będzie towarzyszył silny wiatr. Należy zwrócić jednak uwagę, że na skutek długotrwałego deszczu gleba podmoknie i stanie się miękka, co grozi utratą stabilnego gruntu i spowoduje w skutkach przewróceniem podestu ruchomego. W takim przypadku należy przerwać pracę. W przypadku (zbliżającej się) burzy należy natychmiast przerwać działania. Nie trzeba dodawać, że burze powodują bardzo niebezpieczne sytuacje.

 

Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące prawidłowego użytkowania podestów ruchomych.
Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

DZIAŁ TECHNICZNY
- telefon:              +48 692 421 427
- e-mail:               serwis@mateco.pl 

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane