Wszechstronność i wydajność podnośników koszowych montowanych na podwoziu samochodowym.

Podnośniki koszowe na ciężarówkach, znane również jako zwyżki koszowe, są jednymi z najczęściej używanych platform podnoszących. Dzięki ich dużej wszechstronności, idealnej do pracy na zewnątrz, pomagając w wielu sektorach i branżach.

 

Ich mocną stroną jest duża uniwersalność, zwykle wykorzystywana:
- w utrzymaniu infrastruktury miast, takich jak oświetlenie, instalacja i demontaż lampek i ozdób bożonarodzeniowych lub montaż bilbordów reklamowych.
- w sektorze przemysłowym – budowa i utrzymanie wszelkich instalacji elektrycznych, oświetleniowych, konserwacja istniejących instalacji okablowania, ponadto dzięki koszowi wykonanemu z włókna szklanego, idealnie nadają się do pracy przy projektach instalacji elektrycznych niskiego napięcia.
- do zadań na terenach zielonych i w budownictwie.
- podczas organizacji eventów i dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

 

Ponieważ zwyżki samochodowe nie wymagają dodatkowego transportu, podnośniki na samochodach są elastyczną, ekonomiczną i wydajną opcją dla projektów wymagających przemieszczania się z jednego miejsca pracy do drugiego, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Zwyżki samochodowe są zarejestrowane, mogą poruszać się po drogach publicznych, a sam operator może przemieszczać się z jednego punktu do drugiego i wykonywać zadania bezpiecznie i szybko.

 

Stabilizatory hydrauliczne, udźwig i precyzja działania sprawiają, że ten typ podestu jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego wysoka stabilność sprawia, że jest to doskonały wybór dla pracownika pracujących na różnych wysokościach roboczych. Nic więc dziwnego, że wynajem podnośników koszowych na samochodach cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Waga podnośnika na samochodzie decyduje o rodzaju kategorii prawa jazdy wymaganego do prowadzenia zwyżki samochodowej. Przy wynajmie podnośnika koszowego na samochodzie wymagane jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii- kat.B dla pojazdów do 3,5tony i kat.C powyżej 3,5t. Operator podnośnika musi również posiadać odpowiednie uprawnienia do obsługi podestów ruchomych (UDT, TDT, WDT). Takie uprawnienia możecie Państwo uzyskać przez przejście odpowiedniego szkolenia, które są dostępne w każdym z oddziałów mateco.

W przypadku posiadania stosownych uprawnień UDT oraz prawa jazdy odpowiedniej kategorii, sam wynajmujący czyli operator może podróżować do miejsca pracy bez potrzeby korzystania ze specjalnej usługi wynajmu operatora, co czyni taki wynajem bardzo ekonomiczną opcją.

 

W mateco dysponujemy bogatym parkiem podnośników montowanych na ciężarówkach.

Spośród szerokiej gamy podestów koszowych na podwoziu samochodowym dostępnym w mateco, model TB270 firmy RUTHMANN jest bez wątpienia najbardziej popularny w wynajmie podnośnikiem. Jego ogromną zaletą w porównaniu z innymi opcjami jest to, że jest to jedyny model na rynku, który może być używany z prawem jazdy kategorii B i osiąga wysokość roboczą do 27 metrów. Ponadto ma zasięg poziomy do 14 metrów, co czyni go bardzo cenionym i rozpoznawalnym sprzętem.

Wśród różnych modeli wchodzących w skład naszej floty, zarówno wysięgników teleskopowych, jak i przegubowych, znajdują się najniższe modele marki MULTITEL model 160 ALU oraz model MJ 201. W przypadku obu podnośników wystarczy prawo jazdy kategorii B oraz uprawnienia UDT. Model Multitel 160 ALU to niewielka ciężarówka o wysokości roboczej 16,1 metra i jej maxymalny udźwig w koszu to 200 kg. Podnośnik koszowy Multitel model MJ 201 to już 20,1metra wysokości roboczej i 225 kg udźwigu.

Producent PALFINGER oferuje nam popularny model P280B o wysokości roboczej 27,6 metra i udźwigu 230kg. Należy zaznaczyć, że podnośnik waży 3,5 tony w związku z czym do jego użytkowania wystarczy prawo jazdy kategorii B wraz z uprawnieniami UDT.

W ofercie, mateco posiada również dwa modele o wadze powyżej 3,5 tony marki RUTHMANN, te najcięższe podnośniki na samochodzie wymagają posiadania prawa jazdy kategorii C. Niezbędne jest korzystanie tutaj z obsługi operatora. Mówimy o modelu RUTHMANN T330 - 33 metry wysokości roboczej, 320 kilogramów udźwigu; oraz o największym siłaczu wśród naszych zwyżek samochodowych modelu RUTHMANN T480 – 48 metrów wysokości roboczej i aż 600 kg udźwigu.

Niezależnie od charakterystyki każdego modelu, platformy montowane na ciężarówkach optymalizują zarówno koszty, jak i zasoby, poprawiając wydajność i produktywność.

mateco, jako lider w sektorze wynajmu podnośników, posiada różne zwyżki montowane na ciężarówkach, idealne do prac, w których trzeba przenieść dużo materiału w celu realizacji wszelakich projektów na wysokości. Nie wiesz na co się zdecydować, możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów.

Nasi doradcy techniczno- handlowi ustalą szybko i niezawodnie odległość do obiektu roboczego. Skutecznie wybiorą idealnie dopasowany podnośnik do prac na wysokości.

Zespół techniczno-handlowy, bezpłatnie i niezobowiązująco doradzi Ci w wyborze idealnego modelu dla Twojego projektu, odpowie na wszystkie pytanie dotyczące wynajmu podnośników koszowych na samochodzie ale również pełnej dostępnej oferty mateco, samojednych podestów ruchomych, ładowarek, wózków widłowych.

Chcesz poznać dostępną ofertę wynajmu podnośników mateco, sprawdzić aktualne ceny wynajmu zwyżek, możliwości transportu sprzętu czy szkoleń z obsługi?

Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00

Skontaktuj się z najbliższym oddziałem mateco: https://www.mateco.pl/pl/kontakt/kontaktpolska/ 

- telefon:              +48 501 603 385
- e-mail:                hubert.chrostowski@mateco.pl 

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required