Podesty ruchome - możliwości zastosowania w sektorze budowlanym.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Bezpieczna i efektywna praca jest najważniejszym priorytetem w sektorze budowlanym. Szczególnie w tej gałęzi gospodarki zakres pracy wznosi się często znacznie powyżej poziomu gruntu. 
Mury pną się do góry… i co dalej? Jak szybko i bezpiecznie pracować na wysokości? Czy zastosować tradycyjne drabiny lub rusztowania albo wysokiej jakości podnośniki do prac na wysokości? W tym artykule chcemy przekonać Cię do wynajmu podnośnika.


Otóż odpowiedź jest jedna…. Można użyć drabin lub rusztowań, ale po co?
To tak jakby dziś do transportu używać wozów zaprzęgniętych w konie, gdy współczesna technologia dostarcza nam znacznie szybsze samochody! 
Dzisiejsze rozwiązania technologiczne w zakresie pracy na wysokości są znacznie bezpieczniejsze i efektywniejsze od tradycyjnych drabin i rusztowań. Pracując na wysokości, nawet do 57m, można skorzystać z samojezdnych podestów ruchomych. Podesty ruchome, podnośniki, zwyżki, platformy robocze to nazwy zamiennie stosowane do określenia urządzeń służących do prac na wysokości. 
Do prac na wysokości można skorzystać z różnych typów podnośników: podnośnika nożycowego, podestu teleskopowego, podnośnika masztowego lub zwyżki przegubowej. Jeśli zakres prac wymaga podniesienie na znaczną wysokość bardzo ciężkich narzędzi, materiałów budowlanych lub elementów konstrukcyjnych można skorzystać z ładowarek teleskopowych


W doborze rodzaju podnośnika ważną kwestią jest charakter wykonywanej pracy na wysokości. Podesty ruchome nożycowe pracują głównie na zasadzie windy góra-dół, więc wykorzystywane często są do prac przy ścianach budynku np. podczas malowania czy ocieplania elewacji.
Jeśli pojawia się konieczność wychylania się pomiędzy przeszkodami zasadne jest skorzystanie z podnośnika teleskopowego lub przegubowego, często takie zwyżki pracują gdy budowa jest na zawansowanym etapie i trzeba pokonać istniejące konstrukcje.
W halach, na utwardzonym podłożu mogą pracować zwyżki napędzane silnikiem elektrycznym zaś na placach budowy o nieutwardzonym podłożu mogą pracować podesty ruchome z napędem na 4 koła z silnikiem diesla, lub nawet z podwoziem gąsienicowym. 
Podnośniki można również elastycznie dobierać jeśli chodzi o wysokości robocze które planujemy osiągnąć. Duże czy średnie wysokości nie stanowią już żadnego problemu. 
Podsumowując, by efektywnie i bezpiecznie pracować, jednocześnie dążyć do obniżenia kosztów niezbędne jest korzystanie z podestów ruchomych. Podnośniki lub ładowarki można zakupić lub wynająć… ale o tym w kolejnym poście! Zapraszamy do regularnej lektury naszego bloga mateco!

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane