Przedłuż zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przed 01.06.2019r.

Urząd Dozoru Technicznego wprowadza ogromną reformę w zakresie terminu ważności uprawnień.
Posiadane uprawnienia UDT do obsługi lub konserwacji wydawane bezterminowo (wydane przed 01.06.2019) tracą ważność z dniem 
1 stycznia 2024 roku.

Postaramy się w kilku punktach wyjaśnić procedurę wymiany uprawnień bezterminowych na nowe terminowe.

Wnioski o wydanie nowych uprawnień do obsługi lub konserwacji można składać do 30 września 2023pod warunkiem, że w momencie składania wniosku upłynęły minimum 3 lata od daty wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego.

 

Bardzo ważne jest dotrzymanie terminów, ponieważ wniosek musi zostać złożony najpóźniej do 30.09.2023.
Niedotrzymanie tego terminu spowoduje utratę uprawnień. Tym samym konieczne stanie się ponowne przystąpienie do egzaminu w celu uzyskania uprawnień. Warto złożyć wniosek najwcześniej jak to możliwe, nie czekając na ostatnią chwilę, ponieważ przez lata wydano ponad milion uprawnień i wszyscy wnioskujący muszą otrzymać nowe uprawnienia. W związku z dużą liczbą składanych wniosków o „Przedłużanie okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych”, czas oczekiwania na wydruk zaświadczenia może się wydłużyć.
Natomiast należy dodać, iż nowe uprawnienia będą ważne dopiero od 01.01.2024r. bez względu na moment złożenie wniosku i otrzymania uprawnień. Nowymi uprawnieniami nie będzie można się posługiwać wcześniej niż przed 01.01.2024r., ponieważ do tego czasu nadal obowiązującymi są obecne uprawnia bezterminowe.

Nowe uprawnienia będą wydane w zależności od kategorii, odpowiednio na okres 5 lub 10 lat.

 

Z punktu widzenia formalnego, proces przedłużenie uprawnień UDT można wykonać dwojako.
Możesz złożyć wniosek elektronicznie- drogą internetową, możesz złożyć wniosek w sposób tradycyjny- pocztą. 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, mateco pomaga w procesie, wymiany uprawnień bezterminowych na nowe terminowe, wyręczając z wypełniania i składania stosownych wniosków do urzędów. Jeśli nie masz czasu, nie masz ochoty studiować przepisów prawnych i obawiasz się nie dotrzymania terminów zleć przedłużenie zaświadczenia kwalifikacyjnego nam!
mateco jak zawsze chętnie pomoże i złożymy wniosek za Ciebie.
mateco za Ciebie przygotuje wszystkie formalności i zajmie się organizacją procesu, skontaktuj się tylko z nami i bądź pewny, że nic Ci nie umknie a Twoje ciężko zdobyte uprawnienia nie stracą ważności!!!

 

Szczegółowe wyjaśnienie procesu przedłużenia uprawnień UDT i odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziecie na stronie rządowej Urzędu Dozoru Technicznego FAQ (<- kliknij) 

 

Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przedłużenia uprawnień UDT.
Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Skontaktuj się z najbliższym oddziałem mateco: https://www.mateco.pl/pl/kontakt/kontaktpolska/ 

- telefon:              +48 32 32 32 032
- e-mail:                info(at)mateco.pl

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane