Wynajmij podnośnik latem

W końcu nadeszło dla wielu upragnione lato, słońce i wysokie temperatury.
Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta ryzyko przegrzania i zużycia maszyn. Oto kilka wskazówek, jak przygotować podnośniki na słoneczne dni!

 

Przygotuj swoje podnośniki przed latem. Lato to intensywny czas prac budowlanych. Aby zapobiec awariom i naprawom:

  • Wykonuj regularnie wszelkie czynności konserwacyjne, nie zwlekaj aż zrobi się zbyt gorąco.
  • Sprawdź poziom płynów w podnośniku i w przypadku niedoboru uzupełnij odpowiednim płynem.
  • W szczególności należy sprawdzić układ chłodzenia.
  • Zwracaj uwagę na oznaki korozji lub uszkodzenia.
  • Uważaj na nadmiar kurzu i pyłków. W niektórych obszarach może to powodować zużycie i spowolnienie, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie sprzętu i wielokrotne sprawdzanie podzespołów podczas zapylonej i gorącej pogody.
  • Nie zapomnij nasmarować wszystkie ruchome części, zwłaszcza te, które często się poruszają, ponieważ cechują się większym ryzykiem uszkodzenia w pierwszej kolejności.

 

Letnia pogoda może spowodować wiele uszkodzeń na zewnątrz sprzętu. Elementy plastikowe i gumowe w skutek nagrzania mogą ulec prężeniom, które w konsekwencji mogą przyczynić się do pęknięcia elementu. Przechowywanie sprzętu z dala od słońca pomoże lepiej chronić silnik i przewody hydrauliczne. Jeśli to możliwe, zminimalizuj użytkowanie w najgorętszych godzinach: około 11.00 do 15.00.
Uważaj na wszelkiego rodzaju przegrzanie. Dbaj o akumulatory, na przykład dając maszynom więcej czasu na ostygnięcie.

 

Nie tylko podnośnik może się przegrzać, operator sprzętu również narażony jest na przegrzanie. W okresie letnim udar cieplny to jeden z częstszych, niebezpiecznych dla życia zagrożeń. Wykonaj 3 poniższe kroki, aby zapobiec udarom cieplnym i wyczerpaniu fizycznemu spowodowanemu wysoką temperaturą.

- Nie bagatelizuj znaków ostrzegawczych:
Zawroty głowy, łagodne nudności, dezorientacja, senność lub obfite pocenie się to oczywiste oznaki wyczerpania upałem – koniecznie musisz być w stanie rozpoznać pierwsze oznaki wyczerpania, zanim przerodzi się ono w udar cieplny. Podczas pracy w upale monitoruj stan zdrowia swoich współpracowników. Jeśli zauważysz objawy wyczerpania, zrób przerwę.

- Zachowaj zimną krew - Podobnie jak maszyny, Twoje ciało musi się ochłodzić i nie powinno być narażone na zbyt duże bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Używaj ochrony przed słończem - użyj kremu z filtrem przeciwsłonecznym, rób przerwy z dala od słońca i noś prawidłowo środki ochrony indywidualnej, aby zapobiec dodatkowym zagrożeniom.

- Nawodnienie - Nawodnienie jest kluczem do uniknięcia choroby, pij więcej płynów i trzymaj się z dala od napojów zawierających kofeinę i cukier, które mogą powodować większe odwodnienie.


Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Skontaktuj się z najbliższym oddziałem mateco: https://www.mateco.pl/pl/kontakt/kontaktpolska/ 

- telefon:              +48 32 32 32 032
- e-mail:                info(at)mateco.pl

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane