Skip to main content

Nabycie Maltech Holding AG z siedzibą w Szwajcarii

mateco ogłosiło przejęcie szwajcarskiej spółki Maltech Holding AG (w skład której wchodzą Maltech AG i Skyworker Trade AG). Wszystkie akcje Maltech Holding AG zostaną w 100% przeniesione do mateco.

Dla mateco przejęcie to stanowi kolejny krok w długoterminowej strategii rozwoju, której celem jest trwałe wzmocnienie pozycji na wybranych rynkach.

Wraz z Maltech AG, mateco nabywa już wiodącą na rynku firmę w Szwajcarii, zatrudniającą 130 pracowników, posiadającą ponad 700 maszyn na wynajem i ponad 50-letnią historię firmy.

Pascal Vanhalst, właściciel mateco: "Jestem niezmiernie zadowolony, że możemy połączyć siły z Maltech AG na rynku szwajcarskim i nadal z powodzeniem działać. Jesteśmy aktywną na arenie międzynarodowej grupą, która może zaoferować Maltech wiele możliwości. Chciałbym szczególnie powitać wszystkich pracowników Maltech AG i Skyworker Trade AG i z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi.

Eric Hunziker, prezes zarządu Maltech Holding, dodaje: "Mój brat Marc i ja znamy Pascala od dawna i mamy wielki szacunek dla jego życiowej pracy. Jesteśmy przekonani, że Maltech AG i Skyworker Trade AG są w dobrych rękach i mogą podążać bezpieczną ścieżką w przyszłość".

Jako ciekawostę należy dodać, że firma mateco została założona w Stuttgarcie w 1973 roku jako "maltech Hebebühnen-Vermietung GmbH & Co." W 1989 roku firma zmieniła nazwę na mateco. mateco ma siedzibę w Luksemburgu. Firma jest jednym z wiodących światowych dostawców podnośników koszowych. Posiada ponad 160 lokalizacji w Europie, Panamie, Meksyku i Chile. Przejęciem firmy maltech niejako zatoczyliśmy powrót do naszych korzeni, łączać się z historią naszych firm.