Skip to main content

Nowe lokalizacje oddziałów mateco

mateco ZIELONA GÓRA & mateco BYDGOSZCZ.

Firma mateco działa na polskim rynku od roku 1998. Przez lata działalności firma prężnie rozwija się, regularnie otwierając nowe oddziały w różnych regionach Polski.

Sukcesem firmy mateco jest bliski kontakt z klientami. Bliskość to fundament skutecznej sprzedaży. Klienci pragną  spersonalizowanego kontaktu i pomocy technicznej. Dla klientów ważna jest rozbudowana sieć oddziałów, dopasowana do potrzeb bogata oferta wynajmu i szkoleń. Bliskość ważna jest nie tylko w bezpośrednich i regularnych kontaktach handlowych. Bliskość klienta odgrywa istotne znaczenie, szczególnie w branży wynajmu, ponieważ znacząco obniża czas i koszty dostaw sprzętu do prac na wysokości. Na koszt wynajmu zwyżek wpływ ma nie tylko cena wynajmu ale również koszty transportu specjalistycznego, szczególnie dostaw i odbioru maszyn z inwestycji. Wydatek ten ma szczególnie spore znaczenie dla wynajmów krótkoterminowych, zdarza się, że przewyższa nawet koszt samego najmu sprzętu jeśli ten trwa tylko kilka godzin. Należy zwrócić uwagę również na cenę ewentualnych napraw serwisowych, powiększonych z uwagi na logistykę dojazdu specjalistycznego serwisu. Gęsta sieć oddziałów wpływa na czas dostaw i większą elastyczność w transporcie, zauważalnie pozytywnie wpływając na relacje z klientami. Dbając o interesy Klientów mateco dąży do powiększenia sieci punktów obsługi w terenie.  W ostatnim roku otworzono oddziały mateco w dwóch nowych lokalizacjach w Bydgoszczy oraz Zielonej Górze. Tym samy mateco w Polsce liczy obecnie 13 oddziałów.

Region województwa kujawsko-pomorskiego obsługiwany był do niedawna przez oddział mateco Gdańsk. Nowa lokalizacja oddziału mateco Bydgoszcz to: 86-014 Osówiec ulica Dąbrowiecka 2. Długo szukano miejsca spełniającego wszystkie wysokie wymagania mateco. Nowa lokalizacja wyróżnia się sporą halę serwisową, oferującą możliwość realizacji napraw podnośników. Tutaj są serwisowane zarówno podnośniki mateco jak i zwyżki klientów nie dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym. W bydgoskim oddziale mateco można zlecić naprawę, konserwację, przegląd czy wymianę części zamiennych. Oczywiście w Bydgoszczy można wynająć większość modeli z floty samojezdnych podestów ruchomych mateco, które dostępne są aż w 700 różnych konfiguracjach! Koniecznie należy wspomnieć o możliwości odbycia szkolenia z zakresu obsługi podestów ruchomych, wózków widłowych czy ładowarek w nowo powstałym oddziale mateco Bydgoszcz. W województwie kujawsko-pomorskim znajdzie się zapewne wiele osób chcących zdobyć uprawnienia UDT.

Od niedawna mateco zyskało nowy punkt na mapie województwa lubuskiego. W lubuskim nowy oddział mateco otworzył się pod adresem 65-155 Zielona Góra, ulica Dekoracyjna 1C. To najmłodszy oddział mateco z sporym potencjałem rynkowym. Teren dotychczas obsługiwany był z oddziału Poznań i wiadomość o dodatkowej lokalizacji zapewne ucieszy wielu klientów mateco z regionu. W Zielonej Górze można wynajmować samojezdne podesty ruchome z napędem elektrycznym i spalinowym, głównie podnośniki nożycowe, zwyżki z ramieniem teleskopowym i przegubowym, ładowarki teleskopowe oraz wózki widłowe. W oddziale mateco Zielona Góra dostępna jest hala warsztatowa oferująca usługi serwisowe podnośników. Tak jak we wszystkich oddziałach mateco również w Zielonej Górze można zdobyć uprawnienia do obsługi UDT.