Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy na niewielkich wysokościach?

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Wszyscy wiodący producenci podestów samojezdnych posiadają w ofercie niskie podnośniki masztowe przeznaczone do prac na wysokości od poziomu 4,9m. Podnośniki koszowe w tym segmencie to wysoce zwrotne zwyżki zaprojektowane do bezpiecznego podnoszenia operatorów w pomieszczeniach zamkniętych. Pierwsze podnośniki tego typu pojawiły się w Europie Północnej jako odpowiedź na surowe i restrykcyjne normy i dyrektywy obowiązujące lokalnie w zakresie używania drabin i rusztowań. Ponieważ dostarczanie coraz bezpieczniejszych rozwiązań do prac na wysokości jest wysoce pożądane to szybko okazało się, że zwyżki tego typu cieszą się coraz większą popularnością we wszystkich regionach świata. Podnośniki masztowe to rewelacyjna alternatywa do prac na niewielkich wysokościach dla drabin i rusztowań.
Obecnie drabiny i rusztowania są dopuszczane na placach budowy tylko do bardzo specyficznych zastosowań. Drabiny nie są stabilne, bezpieczne ani ergonomiczne. Drabiny nie pozwalają na załadunek choć niewielkiej ilości sprzętu. Na placach budowy kierownicy odpowiedzialni za bezpieczne warunki pracy muszą zagwarantować pewność pracy swoim pracownikom. Platformy masztowe umożliwiają całkowicie bezpieczne podnoszenie operatora, wyposażenia oraz narzędzi. Oprócz oczywistego podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy, zwyżki masztowe zwiększają także wydajność, ergonomię i komfort pracy. Pracownik umiejscowiony w koszu roboczym pracuje na określonej wysokości, może stać w swobodnej pozycji, obie nogi ma na jednej stabilnej płaszczyźnie, rękami może z łatwością wykonywać pracę bez konieczności utrzymania pozycji zapobiegającej upadkowi z wysokości.


Dzięki zastosowaniu masztu pionowego zwyżki są bardziej kompaktowe i lżejsze w porównaniu do tradycyjnych podnośników nożycowych. Niestety niewielki kosz roboczy oraz technologiczny udźwig zwyżki sprawia, że nie można stosować podnośników masztowych przy podnoszeniu większych ładunków. Podnośniki masztowe są dedykowane do prac wewnątrz hal z utwardzonym podłożem. Zaopatrzone są w silnik elektryczny. Są to zwyżki odpowiednie do prac wykończeniowych lub konserwacyjnych. Są bardzo zwrotne. Bardzo często znajdują zastosowanie w sklepach oraz halach magazynowych, gdzie operator musi pracować na różnych poziomach, przenosząc niewielkie paczki towarów. Można je przemieszczać w zatłoczonych przestrzeniach, bez trudu pokonują wąskie przejścia a co więcej mogą zmieścić się w windzie, ponieważ ich masa nie przekracza 915 kg.


Niewielkie podnośniki są wyjątkowo łatwe w obsłudze.  Podnośniki masztowe są wyposażone w joystick do sterowania wysokością.
Należy zaznaczyć, że niewielkie podnośniki masztowe w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań typu drabina są doceniane przez operatorów, eliminują one poczucie zmęczenia związanego z powtarzającymi się czynnościami podnoszenia i opuszczania ładunku, zmniejszają ryzyko wystąpienia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.
 

Jeśli szukasz dobrej jakości podnośnika, sprawdź dostępne od ręki podesty używane. Szczególnie polecamy dostępne od ręki w tej chwili podesty masztowe marki JLG model DSP-M
Cena netto: 14.200 EUR - Wysokość robocza: 6,55m - Rok produkcji: 2020 - Typ zasilania: Elektryczny
 

Urządzenia techniczne firmy Braviisol typu:
- Lui Mini S.K. (Sprint)
- Lui Mini P.A. (SpinGo)
są kwalifikowane do grupy wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem. W związku z powyższym oraz mając na uwadze, że urządzenia mają udźwig do 250kg, zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz.U.poz.2176), dla tego typu urządzeń przewidziana jest uproszczona forma dozoru technicznego. Dodatkowo przepisy rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21.05.2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (dz.U.2019. poz.1008), nie wymagają posiadania zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi urządzeń technicznych o udźwigu do 250kg. Oczywiście należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów o dozorze technicznym dotyczącym eksploatacji urządzenia w zakresie np.: zapewnienia uprawnionej konserwacji, przestrzegania instrukcji eksploatacji oraz rejestracji przebiegu eksploatacji i określania resursu urządzenia.

 

Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przygotowania oferty dla ZUS.
Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

- telefon:              +48 32 32 32 044
- e-mail:                sprzedaz@mateco.pl
Dział Sprzedaży

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

komentarze

brak komentarzy

napisz komentarz

* pola są wymagane