Podnośniki mateco w logistyce.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Zbliżający się koniec roku, to szczególny czas dla centrów logistycznych na przeprowadzenie inwentaryzacji stanu magazynowego. Nie zawsze zorganizowanie inwentaryzacji jest łatwe, ponieważ towary składowane są na regałach z utrudnionym dostępem.

Rynek logistyczny w ciągu ostatnich lat bardzo dynamicznie się zmienił. Centra logistyczne nie mają chwili czasu do stracenia, chcąc zapewnić najlepsza ofertę, ciągle podążają za oczekiwaniami swoich klientów. Konkurencja na rynku, wymuszona przez szeroką gamę specjalistycznych centrów logistycznych, motywuje do wprowadzania najlepszych standardów logistycznych. Dlatego niezmiernie ważne jest przeprowadzenie inwentaryzacji jak i bieżącej działalności w sposób możliwie szybki, efektywny i bezpieczny. Dodajmy jeszcze, że przeprowadzenie inwentaryzacji dla firm to nie tylko kontrola stanu posiadania ale również obowiązek prawny wynikający z przepisów księgowych.

Jak prawidłowo przygotować inwentaryzację, jak ją zaplanować, jakich użyć narzędzi?
Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że konieczne jest korzystanie z specjalistycznych urządzeń ułatwiających dostęp do wysokości. Dzięki podnośnikom prace inwentaryzacyjne są przeprowadzane szybko i efektywnie. Bez wyposażenia w specjalistyczny sprzęt do pracy na wysokości trudno osiągnąć wysoką efektywność magazynu. Niemalże każda praca na wysokości od inwentaryzacji, po wymianę oświetlenia, prace konserwacje i instalatorskie oraz przenoszenie towarów pomiędzy regałami wymaga zastosowania samojezdnych podestów ruchomych i podnośników.  

Co wybrać, skoro firmy oferujące sprzęt mają w swojej ofercie setki typów podnośników do wynajmu?
Przede wszystkim należy w wyborze kierować się rodzajem zasilania podnośnika. W halach magazynowych nie powinno się używać zwyżek napędzanych silnikiem diesla lub benzyną. Należy wybrać podesty z napędem elektrycznym. Podnośniki te nie emitują spalin, pomagając dbać o prawidłową jakość powietrza. Ponadto niski poziom hałasu emitowany przez silniki elektryczne podnoszą komfort pracy na wysokości. Drugim istotnym kryterium jest wysokość robocza do jakiej należy dosięgnąć robiąc inwentaryzację czy też przenosząc towary pomiędzy najwyżej położonymi półkami. W ofercie mateco znajdziesz wiele typów podnośników o kompaktowych wymiarach, ergonomicznie poruszających się pomiędzy regałami.

Jaki typ urządzenia do pracy na wysokości wybrać?
Czy wybrać podnośnik nożycowy czy teleskopowo-przegubowy? Z naszych obserwacji wynika, że zdecydowanie bardziej wśród użytkowników centrów logistycznych cieszą się podnośniki nożycowe. Większa powierzchnia kosza roboczego oraz udźwig przemawiają na korzyść takiego zastosowania. Jednak nie tylko typowe podesty nożycowe znajdują zastosowanie w centrach logistycznych. Użytkownicy magazynów często stosują niewielkie podesty masztowe oraz podnośniki materiałowe. Są niższe i unoszą lżejsze towary, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom. W przeciwieństwie do tradycyjnych drabin samojezdne podesty ruchome zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy, ponieważ użytkownik może wykonywać prace na wysokości stojąc swobodnie na obu nogach. Duże znaczenie ma brak konieczności podtrzymywania się i szukania równowagi, wolne ręce zapewniają maksimum bezpieczeństwa w pracy na wysokości.

Podsumowując, do pracy w centrach logistycznych i magazynowych polecamy szczególnie podnośniki elektryczne z parku maszyn mateco:

W mateco posiadamy szeroki asortyment sprzętu do prac na wysokości, z którego pomożemy Państwu dobrać odpowiedni podnośnik stosownie do potrzeb, zadzwoń do wybranych oddziałów:

 • Białystok - 85 873 90 61
 • Gdańsk - 58 742 16 61
 • Kraków - 12 396 46 61
 • Lublin - 81 511 20 98
 • Łódź - 42 298 85 51
 • Poznań - 61 890 69 19
 • Rzeszów - 17 783 75 51
 • Szczecin - 91 885 16 61
 • Tychy - 32 32 32 000
 • Warszawa - 22 713 81 56
 • Wrocław - 71 718 35 51

 

Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące podestów samojezdnych.
Zachęcamy do kontaktu, jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

- telefon:              +48 (32) 32 32 032 
- e-mail:                info@mateco.pl

WYBIERZ mateco, LIDERA W BRANŻY!

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required