Wybór napędu podnośnika.

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Jeszcze na długo przed debatą na temat wpływu emisji CO2 na stan środowiska naturalnego i wprowadzaniem norm emisji, ważnym czynnikiem decydującym o wyborze podnośników był rodzaj napędu. Czy należy wybrać urządzenie z napędem spalinowym czy elektrycznym? Albo zdecydować się na zasilanie hybrydowe? Wybór rodzaju napędu sprzętu zależy od wielu czynników. W artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe aspekty jakie należy wziąć pod uwagę.

 

DIESEL:
Duże i ciężkie maszyny są zazwyczaj wyposażone w napęd spalinowy. Podesty ruchome napędzane silnikiem wysokoprężnym często mają napęd na wszystkie koła, oś wahliwą i wydajną pompę hydrauliczną. Dzięki temu nadają się one szczególnie do zastosowań na zewnętrznych placach budowy, gdzie wymagana jest wysoka wydajność, a często nie ma dostępu do źródła zasilania umożliwiającego ładowanie. Dzięki wyposażeniu ich dodatkowo w filtr cząstek stałych można znacznie ograniczyć emisję spalin z podestów roboczych napędzanych silnikami diesla, co umożliwia ich stosowanie nawet w zamkniętych pomieszczeniach.
Podesty nożycowe diesel
Podesty teleskopowo-przegubowe diesel
Podesty teleskopowe
Ładowarki teleskopwe

 

ELEKTRYK: 
Postęp techniczny w dziedzinie podestów ruchomych jest ogromny! Obecnie dostępne są podesty robocze z napędem elektrycznym, których osiągi były wcześniej zarezerwowane dla napędu spalinowego. W naszym parku maszynowym mateco znajdziesz liczne maszyny z napędem elektrycznym, a jednocześnie przystosowane do jazdy terenowej, można je rozpoznać po oznaczeniach "E" od "electric drive" i "4x4" od "all-wheel drive". Są one najlepszym wyborem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc, ale nie ma miejsca na hałas i spaliny. Oczywiście są też małe i zwrotne maszyny elektryczne bez napędu na wszystkie koła, którymi można jeździć niemal wszędzie i nie szkodzą nawet wrażliwemu podłożu. 
Podesty nożycowe elektryczne
Podesty teleskopowo-przegubowe elektryczne
Podesty Roll-Lift elektryczne

 

HYBRYDA: 
Co jednak zrobić, gdy napęd czysto elektryczny jest niewystarczający, a mimo to trzeba pracować bez hałasu i emisji spalin? W tym przypadku pomoże magiczne słowo "hybryda" lub "bi-energy". Ponieważ podesty ruchome z napędem hybrydowym mogą być bez problemu używane wewnątrz i na zewnątrz budynków, stanowią idealny kompromis między mocnym silnikiem wysokoprężnym a ekologicznym napędem elektrycznym. Mniejsza jednostka wysokoprężna włącza się tylko wtedy, gdy zasilanie z akumulatora nie jest już wystarczające lub gdy pompa hydrauliczna wymaga większej mocy. Operator może korzystać z tej funkcji w razie potrzeby lub wyłączyć ją, jeśli na przykład znajduje się w obszarze wrażliwym.
Podesty na przyczepie
Pojazdy specjalne

 

Wynajem podnośnika z mateco, lidera w branży!

Comments

No Comments

Write comment

* These fields are required